Wycieczka szkolna autokarem po województwie Wielkopolskim- co warto zobaczyć?

Wycieczka szkolna autokarem po województwie Wielkopolskim- co warto zobaczyć?
Wycieczka szkolna autokarem po województwie Wielkopolskim- co warto zobaczyć?

Poznańskie Stare Miasto – pomysł na ciekawą wycieczkę!/h2>

Poznań to stolica wielkopolski, a ponadto jest to piąte pod względem ludności miasto w Polsce. Nie obawiaj się – nie brakuje tam wielu {atrakcji turystycznych|ciekawych atrakcji|ciekawych atrakcji turystycznych. Od jakiej więc należy rozpocząć?
Stolica Wielkopolski to z pewnością widowiskowy rynek. Ten kwadratowy plac został wytyczony już w XIII wieku. Następnie kilka kroków od rynku znajduje się rezydencja królewska. Ponadto wśród licznych poznańskich świątyń wszystkie wycieczki szkolne powinny zahaczyć o barokową kolegiatę.  

Poznańskie Jezioro Lednickie – co warto tam robić?

Na wyspie zwanej Ostrów Lednicki zachowały się pozostałości grodu oraz najstarsze, zachowane resztki pozostałości kamiennych budowli w ojczyźnie z wczesnego średniowiecza. Dodatkowo nad brzegiem jeziora możemy zobaczyć również inną ciekawą atrakcję, – Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach. Zostały tam zgromadzone domy mieszkalne, budynki gospodarcze, wiatraki, drewniany kościół, kaplicę bądź rekonstrukcję szlacheckiego dworu. Wycieczkowe zwiedzanie muzeum zajmuje od dwóch do trzech godzin, a podczas nich szkolna wycieczka przeniesie się w przeszłość. 

Wielkopolskie Gniezno – to trzeba zobaczyć

Nie można ominąć Gniezna mówiąc o lokalizacjach na szkolną wycieczkę autokarem. Gniezno stanowi ziarnko polskiej państwowości i miejsce gdzie swoje początki miał katolicyzm w Polsce. Katedrę w Gnieźnie znają z pewnością wszyscy, ona jest jednym z symboli Wielkopolskim. Nie możemy także zapomnieć że jest tu unikalny zabytek, jakim są drzwi gnieźnieńskie. 

Powiat Koniński – co można tam zobaczyć?

Dla wycieczki szkolnej na pewno Konińskie Centrum Edukacji i Rozrywki Park Makiet, to miejsce gdzie warto przyjechać. Są tam makiety filmowe, przyrodniczej a także historycznej. Niektóre z nich są interaktywne- uruchamia się je poprzez wciśnięcie przycisku.

 Zobaczymy tutaj na przykład wesołe miasteczko, makietę wybuchu bomby atomowej w Hiroshimie, scenę z filmu „Gwiezdne Wojny”czy też Arkę Noego.

Rogalin – co warto tam zobaczyć?

Mieszczące się w Wielkopolsce mniejsze miejscowości także mają dużo do zaoferowania. W wielkopolskim Kórniku wycieczka zobaczy piękny rynek, zbiornik wody a także oczywiście zamek z pięknym ogrodem. Wycieczka pozna historię ponieważ początki zamku sięgają V wieku. Obronna budowla jest otoczona fosą, dostęp do niej był możliwy poprzez most zwodzony a także spuszczaną okutą kratę.