Rolki – jak je wybrać i gdzie je kupić?

Rolki – jak je wybrać i gdzie je kupić?
Rolki – jak je wybrać i gdzie je kupić?

Wiosna sprzyja wszelkiego rodzaju aktywnościom fizycznym. Wiele osób przesiada się w tym okresie z zatłoczonej komunikacji miejskiej bądź też rezygnuje z jazdy samochodem. Zamiast tego wybiera się aktywności na świeżym powietrzu – rower czy hulajnogę. Rośnie również popularność rolek. Taki trend może napawać optymizmem, korzystnie wpływa na zdrowie całego społeczeństwa. Z resztą, jeśli się złapie bakcyla to jazda na rolkach może być świetnym sposobem spędzania czasu. Trzeba jednak zacząć od podstaw – zakupu rolek. Gdzie to uczynić? Spójrzmy na różne opcje.

W sklepie stacjonarnym czy przez sieć? 

Rosnącą popularność rolek dostrzega też rynek. Stąd coraz częstsza ich obecność w ofertach sklepów i na wystawach. Mowa nie tylko o sklepach stacjonarnych, również sektor e-commerce dostrzega popyt na rolki. Zakupy przez internet to wciąż dynamicznie rozwijająca się tendencja. Sklepy online oferują klientom coraz większe możliwości aby zachęcić ich do zakupów. Zdarza się, że oferują lepsze ceny niż tradycyjne sklepy, częstym ich elementem są różnego rodzaju promocje. Rozważając zakup rolek warto mieć na uwadze możliwość zakupu przez sieć.

Swoją ofertę rozbudowują też sklepy stacjonarne – zwłaszcza super- i hipermarkety oferują sprzęt w przystępnych cenach. Każdy ma swoje upodobania, podobnie tutaj. Wiele osób do dziś nie przekonało się do zakupów w sieci – one prędzej kupią rolki w sklepie stacjonarnym. Mają one taką przewagę, że kupując sprzęt na miejscu można go zmierzyć i sprawdzić. Kupując przez sieć – dopiero po zapłacie otrzymujemy towar i sprawdzamy jak nam leży. Co prawda sklepy internetowe dają teraz możliwość szybkiej i łatwej wymiany lub zwrotu towaru. Jednak w niektórych wciąż trwa ten konserwatywny sznyt. I nie ma w tym nic złego.

W dedykowanym sklepie czy markecie?

Weźmy dla przykładu Szczecin. Jeśli zastanawiałeś się kiedyś gdzie kupić rolki w Szczecinie, z pewnością wybierałeś między różnymi opcjami. Swoją ofertę mocno eksponują markety, ale też sklepy rolkarskie. Dedykuje się je fanom jazdy na kółkach – można tu kupić części zamienne czy dodatki do rolek. Co ważniejsze, można skonsultować się z fachowcami. Przeważnie pracownicy tego typu sklepów to pasjonaci tego co robią. Dzięki temu będą w stanie doradzić i pokazać swoją perspektywę potencjalnemu klientowi.

Sklepy rolkarskie rywalizują z marketami. Te drugie mają już określoną pozycję na rynku. Mogą też pozwolić sobie na sprzedaż po w miarę niskich cenach i bardziej widoczną reklamę. Często jednak oferowany przez nie sprzęt nie jest najwyższej jakości. Bywa on za to wystarczający dla osób rozpoczynających przygodę z rolkami.

Dopasuj rolki do siebie

Na to, gdzie kupimy rolki wpływ mają przede wszystkim nasze indywidualne preferencje. Decyduje to w jakim celu je kupujemy – czy dla rekreacji czy chcemy traktować to bardziej serio. Ważny jest poziom zaawansowania i poprzednie doświadczenia – inne rolki kupuje laik, a inne stary wyga. Cena i dostępność też są istotne. Jedno jest pewne – warto popatrzeć na temat szeroko.