Największe atrakcje województwa świętokrzyskiego

Największe atrakcje województwa świętokrzyskiego
Największe atrakcje województwa świętokrzyskiego

Na początku roku niejednokrotnie planujemy urlopy, a w związku z tym, przeważnie myślimy miejsca, które warto odwiedzić. Nie ulega wątpliwości, że najczęściej wybierane miejsca wakacyjne w Polsce to oczywiście morze i góry, ewentualnie Mazury. Warto jednak czasem zdecydować się na mniej popularne miejsca. Jednym z rzadziej odwiedzanych województw w sezonie urlopowym jest świętokrzyskie.

Największe atrakcje świętokrzyskiego

Nie ulega wątpliwości, że jedną z najbardziej znanych atrakcji w świętokrzyskim jest Jaskinia Raj. działa od 1972 roku, a dla odwiedzających to miejsce udostępnionych jest aż 150 m ścieżek. Kolejnym popularnym i często wybieranym miejscem wycieczek jest Świętokrzyski Park Narodowy. Oczywiście nie są to wysokie góry i nie powinniśmy liczyć na niewiadomo jak męczące wycieczki, to fani pieszych wycieczek z pewnością znajdą coś dla siebie.

Województwo świętokrzyskie to także Pacanów. Każdy fan Koziołka Matołka powinien wybrać się do Europejskiego Centrum Bajki, które nosi imię właśnie bohatera znanej wszystkim bajki. Będąc w temacie ciekawych miejsc to w Krajnie znajduje się Park Rozrywki i Miniatur “Sabat”, który też jest fantastycznym miejscem do zobaczeniarównież dla dorosłych.

Noclegi w świętokrzyskim – gdzie je zarezerwować?

Zdecydowanie najpopularniejszą miejscowością na nocleg są Kielce. Stolica województwa może pochwalić się wieloma ciekawymi miejscami noclegowymi, które będą idealne na wypoczynek. Innym ciekawym rozwiązaniem jest wybranie Chęcin. Dzięki bliskości Jaskini Raj oraz zamku Chęciny jest to chętnie wybierana miejscowość noclegowa. Jeśli chcecie bardzo dobrze wypocząć to pomyślcie o wyborze agroturystyki zamiast noclegu w mieście. W świętokrzyskim znajdziecie wiele takich rozwiązań. Brak miejskiego zgiełku i świeże powietrze potrafią fantastycznie wpłynąć na jakość snu i wypoczynku.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Województwo świętokrzyskie jest doskonałym miejscem dla wszystkich fanów wędkowania. Możecie spróbować swoich sił w kilku miejscach znanych z dużej ilości ryb. Jeżeli jednak nie znacie się za bardzo na wędkarstwie to dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z noclegu w agroturystyce w Świętokrzyskiem, która znajduje się niedaleko rzek i jezior, lub posiada bezpośredni dostęp do łowisk. W takich sytuacjach z dużą dozą prawdopodobieństwa na miejscu będzie ktoś, kto zna się na wędkarstwie. Powinniście też wiedzieć, że województwo świętokrzyskie ma własny kurort wakacyjny. Sielpia leży nad sporej wielkości jeziorem, które ma kilka wartych odwiedzenia plaż. Jeżeli więc chcecie poczuć się trochę jak nad morzem, ale wolicie spokojniejsze miejsca, to odwiedźcie to miejsce.