Kamper czy przyczepa podczas wypadu nad polskie morze?

Kamper czy przyczepa podczas wypadu nad polskie morze?
Kamper czy przyczepa podczas wypadu nad polskie morze?

Czym różni się przyczepa campingowa od kampera?

Kamper jest kompletnym samochodem. Jego budowa przypomina lekko ciężarówkę, ma kabinę kierowcy oraz pomieszczenie do spania, łazienkę a także kuchnię. Jest to pojazd zrobiony specjalnie dla turystyki, daje ogromną mobilność i jest bardzo funkcjonalny dla prowadzącego, który nie musi się martwić, że ciągnie coś za sobą. Zajmuje też zdecydowanie mniej miejsca od przyczepy. Aby kierować znaczną część kamperów starczy standardowe prawo jazdy kategorii B.

kamper nad morzem
Wakacje w kamperze lub przyczepie to niesamowita przygoda i wspomnienia na lata.

Przyczepa campingowa nie ma silnika i szoferki – trzeba ją ciągnąć żeby przetransportować do docelowej lokalizacji. Plusem przyczepy jest możliwość ulokowania jej w jednej lokalizacji na dłużej, a ciekawe miejsca w okolicy odwiedzić samochodem. Warto wiedzieć, że nie każdy samochód ma warunki żeby holować przyczepę campingową – konieczne jest żeby miał właściwe parametry i hak.

Jak wypożyczyć kampera i przyczepę?

Zakup kampera albo przyczepy campingowej ma prawo wydawać się dużym wydatkiem, przede wszystkim jeżeli chcemy wyjechać nim w podróż raz na jakiś czas. W takiej sytuacji pomocna może okazać się wypożyczalnia kamperów i przyczep campingowych. Podczas wynajmu przyczepy wypożyczający otrzymuje przyczepę, która jest całkowicie gotowa do podróży. Nie ma konieczności aby samemu kupować podkłady wodoodporne na materace albo butle z gazem. W środku lata wynajem przyczepy możliwy jest na co najmniej tydzień.

wycieczka kamperem
Podróżowanie kamperem to styl życia, który nie każdemu będzie odpowiadał.

Żeby wynająć kampera oraz przyczepę z wypożyczalni, trzeba wydrukować i podpisać umowę wynajmu przyczepy. Należy dodatkowo zadeklarować ile osób będzie nią podróżowało i mniej więcej trasy wypoczynku. Możecie zostać poproszeni o zostawienie kaucji zwrotnej, która będzie ochroną w razie niesprawności lub zanieczyszczenia przyczepy oraz kampera.

Parkowanie kampera i przyczepy campingowej w Gdańsku

Najpopularniejsze jest lokowanie kamperów i przyczep na kempingach, na których za dopłatą można przyłączyć media. W Gdańsku znajdziecie jednak trochę lokalizacji, w których jest możliwość aby zaparkować przyczepę campingową albo kampera i będą to po prostu parkingi, a nie kempingi. Jako przykład tego typu lokalizacji może być parking w Brzeźnie, tuż obok plaży. Nie ma tam możliwości podpięcia wody ani prądu, ale jest to jakaś alternatywa dla pól namiotowych. Następnym tego typu terenem będzie parking na Westerplatte, który też jest tuż obok plaży. 

wakacje w kamperze
Kampery i przyczepy są bardzo drogimi pojazdami. Z tego względu większość osób decyduje się na wynajem zamiast zakupu.

Dla turystów, którym nie zależy na bliskości plaży nad morzem, może spodobać się parking przy jeziorze Jasień. Jest w przepięknej lokalizacji, przy lesie i z dużą ilością ścieżek rowerowych.