Jak zaplanować duchową wyprawę do Indii?

Jak zaplanować duchową wyprawę do Indii?
Jak zaplanować duchową wyprawę do Indii?

Indie są fascynującym państwem położonym na półwyspie Indyjskim. Przez wzgląd na ich fascynujący charakter, wielobarwność, kontrast oraz tajemniczość są popularnym miejscem na egzotyczne wakacje. Ludzie odwiedzający ten niezwykły kraj na cel swoich wypraw rozkoszują się egzotyczną przyrodą, smaczną aromatyczną kuchnią, oraz ciekawymi bardzo starymi indyjskimi świątyniami. Indie są miejscem bardzo chętnie odwiedzane przez osoby szukające wytchnienia od życia codziennego czy pogonią za rzeczami doczesnymi. Można powiedzieć, że Indie są doskonałym miejscem dla osób szukających duchowego spokoju. Tubylcy są bardzo otwarci, gościnni i zawsze się uśmiechają. Piękne starodawne świątynie, czy odbywanie medytacji w duchowych miejscach, umożliwi osiągnięcie spokoju ducha i nabrać sił do codzienności. Które lokalizacje należy odwiedzić odbywając duchową podróż do Indii? Czy w tym kraju można doświadczyć czegoś duchowego i mistycznego? 

Starodawne świątynie Indii – duchowa podróż

Indyjskie świątynie mają nietypowy charakter, a zarazem otacza je aura duchowości. Dlatego nie można ich pomijać organizując wyjazd duchowy do Indii. W większości przypadków wycieczki organizowane przez biura podróży skupiają się głównie na stolicy i najpopularniejszych zabytkach, aczkolwiek Indie oferują o wiele więcej! Zabytki które zapierają dech w piersiach w zestawieniu z bujną naturą, to połączenie, które zachwyci każdego. Z pewnością planując wyjazd duchowy do Indii, nie można pominąć świątyni Mahabodhi, a inaczej mówiąc Świątynia Wielkiego Przebudzenia. Jest to budowla wpisana na listę UNESCO, wzniesiona aby upamiętnić oświecenie Buddy. Jest to punkt docelowy wielu pielgrzymów z całego świata, w którym można wyczuć wyjątkową atmosferę. Warto odbyć tam medytację. Świątynie będące  w Indiach zbudowane zostały trzymając się zasad starożytnej kultury wedyjskiej. Dlatego samo odwiedzenie tych miejsc przepełnia ludzi uzdrawiającą energią.  

Podróż duchowa do Indii – egzotyczne plaże

Poszukując spokoju ducha i wewnętrznej równowagi, nie można zapomnieć o egzotycznych, przepięknych plażach. Warto odwiedzić szczególnie na dwie z nich, które uchodzą za najpiękniejsze i odbyć relaksujące kąpiele morskie. Duże zasolenie wody pozwoli uwolnić się od negatywnych emocji i korzystnie wpłynie na stan zdrowia. Na jednej z takich plaż można skorzystać z masaży ajurewdyjskich, które zrobione są przez specjalistów w specjalnie do tego przygotowanym ośrodku. Taki bliski kontakt z przyrodą w połączeniu ze starożytną medycyną indyjską niewątpliwie napełni nas dobrą energią na długo. Będąc w tym niesamowitym, magicznym kraju warto odbyć także górską wędrówkę do świętej góry Arunaczala. Tubylcy wierzą, że przejście jej dookoła zmywa negatywną energię. Jest to miejsce, które co roku odwiedza wielu Indusów. 

Bezcenna moc jogi i medytacji 

Udając się do Indii trzeba spróbować sesji jogi oraz medytacji. Nawet osoby, które z jogą nie miały nigdy wcześniej styczności, powinny jej spróbować w czasie tej niezwykłej podróży. Takie umożliwią zrozumieć przyczyny zaburzeń zdrowotnych, czy niebezpieczeństw jakie wynikają z obecnego sposobu życia. Joga wyjątkowo pozytywnie wpływa na nasze mięśnie, więzadła oraz pozwala utrzymać wewnętrzną tak ciężką do utrzymania w codziennym życiu. Wizytując te wszystkie wyjątkowe miejsca w Indiach należy także odbyć sesje medytacji. Na pewno przynosi ona wiele pozytywnych korzyści takich jak relaks, poprawa snu, lepsza koncentracja. Celem medytacji jest pozbycie się negatywnych myśli i zrobienia przestrzeni na te pozytywne. 

Czy warto odbyć duchową podróż do Indii?

Bez wątpienia tego typu wyjazd znacznie różni się od tych proponowanych przez zwykłe biura podróży. Wyjazd duchowy do Indii jest idealny dla każdego bez względu na przekonania religijne czy światopogląd. To kraj mający prastarą kulturę, który zachował tradycję duchowości. Trasa takiej wyprawy musi być starannie przemyślana i zorganizowana, aby móc odwiedzić wszystkie ważne duchowo miejsca. Indie to kontakt z niezwykłą przyrodą, to miejsce wspaniałych widoków oraz kontakt z niezwykłymi ludźmi zamieszkującymi ten kraj.