Aktywny wypoczynek – spędź biwak na łące

Aktywny wypoczynek – spędź biwak na łące
Aktywny wypoczynek – spędź biwak na łące

Lato to sezon aktywności na świeżym powietrzu. Piękna pogoda, kwitnące rośliny sprzyjają spędzaniu czasu na zewnątrz. Spotkania z rodziną czy znajomymi lepiej smakują na świeżym powietrzu. Jest to także okres wakacyjny. Dosyć sporo osób decyduje się o tej porze roku pola campingowe. Daje to możliwość zbliżenia się z naturą i zażycia sielskiego życia. Jakie uroki niesie z sobą biwakowanie?

Pojednanie z naturą

Z pełnym przekonaniem biwak, szczególnie w gronie bliskich jest fantastyczną przygodą. W rzeczywistości gdzie większość spraw możemy zrobić kilkoma kliknięciami w telefonie, jest to swego rodzaju powrót do korzeni. Konieczność rozbicia namiotu czy przygotowania sobie posiłku w co by nie mówić surowych warunkach może być odskocznią od wielkomiejskiego szumu.

Słuchanie śpiewu ptaków, obserwowanie kołyszących się drzew, kąpiele w jeziorze – to wszystko słusznie kojarzy nam się z biwakiem. Egzemplifikacją miejsca, które idealnie nadaje się na tego typu wyjazd może być mazurska Krutynia. Pole namiotowe Krutyń jest tam umiejscowione nad jeziorem, otoczone lasem. Perfekcyjne warunki do wyciszenia i podładowania baterii.

Czy biwakowanie jest drogie?

Kolejną z zalet biwaków jest ich cena. Z reguły jest ona o wiele mniejsza niż spanie w hotelach. Pola campingowe często ulokowane są na obrzeżach miast – to także rzutuje na koszty. Wizytując tego typu ośrodki płacimy głównie za kilka metrów ziemii, na której możemy rozłożyć namiot bądź zaparkować samochód kempingowy.

W związku z tym taka wycieczka może być nie tylko gwarantem przygód, ale również może być zorganizowana niewielkim nakładem pieniężnym.

Wszystko zależy od preferencji

Pola namiotowe udostępniają też często udogodnienia, które kojarzymy z cywilizacji w której żyjemy. Jest tam możliwość skorzystania z elektryczności czy dostępu do ciepłej wody. Ale dalej jest to zupełnie przeciwny biegun do wczasów typu all inclusive.

Wszystko zależy oczywiście od naszych preferencji. Jeśli ktoś szuka odskoczni od miasta – pole namiotowe zdaje się być bardzo dobrą alternatywą dla zatłoczonych hoteli i wielkich ośrodków turystycznych. Gdy szukamy ciszy i spokoju dobrym miejscem jest wspomniana wyżej Krutynia.

Pole namiotowe w tym miejscu daje gościom nie tylko prywatność. Oferuje także szeroki wachlarz dodatkowych atrakcji takich jak kajaki czy możliwość interakcji ze zwierzętami.

Co więcej pola namiotowe dają często możliwość zaparkowania przyczepami kempingowymi. W niektórych miejscach można spotkać domki do wynajęcia – nie ma jednak co liczyć na pięciogwiazdkowy standard. Nie zmienia to faktu, że można tam znaleźć wszystkie niezbędne udogodnienia. Można się wtedy skupić na radości z czasu spędzanego z przyjaciółmi na łonie natury. Każdy conajmniej raz w życiu powinien spróbować wypoczynku w tym klimacie.